Adım #1

1. Adım

Yapmak istediğiniz yardım tutarı seçimi sonrası sistemimiz kayıtlı ihtiyaç sahipleri arasından rastgele seçim yapacaktır. Görüntülenecek kişi bilgileri ekranında "İYİLİĞİ BULAŞTIR" butonuna basarak onay adımına geçebilirsiniz.

Adım #2

2. Adım

T.C. Kimlik doğrulamanızı gerçekleştirdikten sonra ihtiyaç sahibi varandaşlarımızın Başkent Kartları ile entegre edilmiş olan kredi kartıyla online ödeme ekranına yönlendirileceksiniz.

Adım #3

3. Adım

Ödemenizin başarılı olması durumunda ihtiyaç sahibi ve siz SMS yoluyla bilgilendirileceksiniz. SMS'in tarafınıza ulaşması için TC Kimlik doğrulama adımındaki GSM No bilginizi doğru girmeniz gerekmektedir.

Sistemde kayıtlı olan ihtiyaç sahipleri 01.04.2022 tarihi itibariyle belediyemiz veritabanında kayıtlı olan açlık sınırı altındaki ailelerdir. İhtiyaç sahiplerine yatırılabilecek üst limit 500 TL olarak belirlenmiş olup; 100 TL, 200 TL, 300 TL, 400 TL ve 500 TL olarak 5 farklı yardım seçeneği bulunmaktadır. Kendisine iletilen yardım tutarı toplamı 500 TL sınırına ulaşan ihtiyaç sahipleri listeden otomatik olarak kaldırılmaktadır.

Yurt dışından yardımda bulunmak isteyen hayırserverlerin dikkatine!
Ödeme işleminiz sonrası tarafınıza başlıklı SMS bildirimi yapılacaktır. Formda belirtilen GSM numarasının Türkiye'de kullanılıyor olması gerekmektedir, aksi takdirde gönderilen başlıklı SMS tarafınıza ulaşmayacaktır.