Adım #1

1. Adım

Yapmak istediğiniz nakit yardım tutarı seçimi sonrası sistemimiz kayıtlı ihtiyaç sahipleri arasından rastgele seçim yapacaktır. Görüntülenecek kişi bilgileri ekranında "İYİLİĞİ BULAŞTIR" butonuna basarak onay adımına geçebilirsiniz.

Adım #2

2. Adım

T.C. Kimlik doğrulamanızı gerçekleştirdikten sonra seçilmiş olan ihtiyaç sahibinin Ad, Soyad ve IBAN bilgileri işlem koduyla birlikte tarafınıza SMS yoluyla iletilecektir. SMS'in ulaşması için GSM hattının Türkiye'de kullanılıyor olması gerekmektedir.

Adım #3

3. Adım

İşlem kodu 3 iş günü süresince geçerli olup, bu süre zarfında size iletilmiş olan hesaba havale/eft işleminizi gerçekleştirerek
"HAVALE/EFT Bildirim Formu"
üzerinden tarafımızı bilgilendiriniz.

Siz değerli hayırseverlerin, ihtiyaç sahiplerine yoğun bir ilgiyle yapmış olduğunuz nakit yardımları eşit ve adil dağıtabilmek amacıyla 500 TL'lik ödeme opsiyonumuz geçici olarak kaldırılmıştır. Teşekkürler TÜRKİYE!

Yurt dışından yardımda bulunmak isteyen hayırserverlerin dikkatine!
Yardım başvurunuz sonrası "ANKTEKYUREK" başlıklı SMS bildirimi yapılmaktadır. Formda belirtilen GSM numarasının Türkiye'de kullanılıyor olması gerekmektedir, aksi takdirde gönderilen başlıklı SMS tarafınıza ulaşmayacaktır.

Sistemde kayıtlı olan ihtiyaç sahipleri 1 Mart 2020 sonrası COVID19 salgını nedeniyle işini kaybeden veya iş yerini kapatmak zorunda kalıp Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne nakit yardım için başvuran vatandaşlarımızdır. Sistemde yer alan Ad Soyad, T.C. Kimlik ve IBAN numaraları tamamen vatandaşların kendilerinin beyan ettikleri ve formu doldururken siz hayırseverlerle paylaşılmasına onay verdikleri bilgilerdir.

IBAN bilgisi belirtmeyen vatandaşlarımız sisteme dahil edilememiş olup, yanlış girilmiş ya da vatandaşın Ad Soyad bilgisiyle uyuşmayan IBAN numaralarına Havale/EFT gönderimi yapılması durumunda bankanız tarafından siz hayırseverlere iade edilecektir.

Bu gibi durumlarda, ödemenizin iade edilmiş olduğunu HAVALE/EFT Bildirim Formu'ndaki "HATALI IBAN BİLDİR" seçeneği üzerinden tarafımıza bildirmenizi rica ederiz.

Bu hatalı işlemlerden Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ve siz hayırseverlerin herhangi bir sorumluluğu bulunmamakta olup, hatalı bilgi vermiş olması sebebiyle tüm sorumluluk ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza aittir.

Sistemimizde ihtiyaç sahiplerine yatırılabilecek üst limit 500 TL olarak belirlenmiştir. 100 TL, 200 TL, 300 TL, 400 TL ve 500 TL olarak 5 farklı yardım seçeneği bulunmaktadır. Kendisine iletilen yardım tutarı toplamı 500 TL sınırına ulaşan ihtiyaç sahipleri listeden otomatik olarak kaldırılacaktır.